IRON MAIDEN

PO KLIKNUTÍ NA POLOŽKU V MENU MUSÍTE JET DOLU NA STRÁNCE ... TAM TO JE!! Web o heavy metalove skupine Iron Maiden Katalog webových stránek
Vlastní vyhledávání

Novinky

 

Iron Maiden neztratili formu

Zpěvák Bruce Dickinson s britskou kapelou Iron Maiden v pražském Edenu. 

Na pražském stadiónu Eden se v pátek sešli metaloví nadšenci odění převážně v černých tričkách s nápisy, které nenechaly nikoho na pochybách, kdo že to zavítal do české metropole. Klasici britského metalu Iron Maiden dokázali stadión nejen vyprodat, metalisté odcházeli vesměs spokojeni.

9. 8. 2008 07:19

Iron Maiden zahájili svou dvouhodinovou show kolem osmé starým hitem Aces High doprovázeným videoprojekcí na velkoplošných obrazovkách. Zpěvák Bruce Dickinson okamžitě přesvědčil, že formu neztratil, ač dávno není mladíčkem s rozevlátým hárem. Právě v Aces High se ale šetřil a nešel do takových výšek, jaké známe ze studiových nahrávek.

Jeho mohutný hlas jinak bez pochyby ovládal celý stadión. A nejenže byl dobře slyšet, dokonce mu bylo výborně rozumět, narozdíl např. od nedávného koncertu Metalliky, kde zpěvák často zanikal v dunění bicích a nemluvě o Ozzy Osbournovi, který zpěv na pražském koncertě těžce nezvládal.

Dickinson kraloval i v dalších hitech Run to the Hills, Can I Play With Madness, Fear of the Dark, Trooper či ze všech nejslavnější Number of the Beast, kterou si dav s chutí zahulákal s ním. Pověstná kytarová sóla pak rozpalovala publikum k dalším a dalším ovacím a bez přídavku Iron Maiden odejít nemohli.

Jednu píseň věnovali obětem pátečního železničního neštěstí a Dickinson tak mimo jiné prokázal, že ví, co je to Ostrava. Češi jsou zkrátka metalový národ, Iron Maiden milují a oni zase milují Česko.

Metalových klišé jsme si sice užili o něco více, než by bylo nutné, a nelze popřít, že jde o žánr, který je už pár let za zenitem, ale na druhou stranu je zjevné, že tihle "hoši" kolem padesátky na své kytary umějí zahrát, jsou profesionálové a naživo mimořádně zábavní.

Zdroj http://novinky.cz
Žádné komentáře