IRON MAIDEN

PO KLIKNUTÍ NA POLOŽKU V MENU MUSÍTE JET DOLU NA STRÁNCE ... TAM TO JE!! Web o heavy metalove skupine Iron Maiden Katalog webových stránek
Vlastní vyhledávání

Iron Maiden-kritika alb

 

No Prayer For The Dying

1990 - No Prayer For The Dying

1. Tail Gunner (Harris/Dickinson)
2. Holy Smoke (Harris/Dickinson)
3. No Prayer For The Dying (Harris)
4. Public Enema Number One (Murray/Dickinson)
5. Fates Warning (Murray/Harris)
6. The Assassin (Harris)
7. Run Silent Run Deep (Harris)
8. Hooks In You (Dickinson/Smith)
9. Bring Your Daughter… To The Slaughter (Dickinson)
10. Mother Russia (Harris)

Album vyšlo 8. října 1990 a umístilo se na druhém místě britského žebříčku. Album bylo nahráno ve složení Dickinson/ Harris/ Murray/ Gers/ McBrain. Při nahrávání alba vypomohl klávesista Michael Kenney.

Z alba vzešly dva singly. Singl Holy Smoke vyšel 10. září 1990 a umístil se na třetím místě britského žebříčku. Singl Bring Your Daughter… To The Slaughter vyšel 24. 12. 1990 a 5. ledna 1991 se vyšplhal na první příčku britského žebříčku.

Singl Bring Your Daughter… To The Slaughter je nejúspěšnější písní kapely za celou dobu její existence. Píseň napsal zpěvák kapely Bruce Dickinson na soundtrack k filmu Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child, za což si vysloužil anti-oscarovou cenu Zlatá malina za nejhorší hudební doprovod k filmu. Samotná píseň měla být původně na prvním sólovém albu Bruce Dickinsona, nakonec se však objevila na albu No Prayer for the Dying. Originální (filmová) verze je odlišná a je k slyšení na výběru The Best Of Bruce Dickinson (limitovaná edice s 2CD).