IRON MAIDEN

PO KLIKNUTÍ NA POLOŽKU V MENU MUSÍTE JET DOLU NA STRÁNCE ... TAM TO JE!! Web o heavy metalove skupine Iron Maiden Katalog webových stránek
Vlastní vyhledávání

EDDIE

Velmi významným rysem prvního singlu Maiden bylo uvedení jedné z nejvýznamnějších postav celého příběhu Maiden - Eddieho, komiksového výtvoru anglického excentrika a nedostudovaného žáka výtvarné školy Dereka Riggse. Eddie, který dostal své jméno podle proslulé masky představující jejich hlavní pódiovou rekvizitu, byl osudem předurčen k tomu stát se šíleným, mýtickým, děsivým maskotem skupiny a zdobit dalších více než dvacet let veškeré obaly, plakáty, trička, baseballové čepice a další zboží, které neslo logo skupiny. Na obalu Running Free jste ještě jeho příšernou podobu spatřit nemohli. Toto potěšení si skupina šetřila až na velké album. Místo toho byla na obalu kresba zsinalého rockového fanouška prchajícího před vysokou, tajemnou postavou třímající rozbitou lahev na kunci uličky vyzdobené jmény takových domácích legend, jako jsou Judas Priest, The Scorpions, Led Zeppelin, AC/DC a samozřejmě Stevovi oblíbení Hammers.
Dnes čtyřicetiletý Derek Riggs strávil posledních osmnáct let výhradně prací na stovkách různých maleb a kreseb pro Iron Maiden a snažil se ze všech sil vyobrazit příšerného maskota skupiny ve stále podivnějších situacích, do kterých ho jejich alba plná dobrodružství přiváděla. Od mumifikovaného egyptského boha na obalu desky Powerslave až po samotného ďábla na Number Of The Beast s několika kvantovými skoky představivosti mezitím. Ale ať už to bylo cokoli, jako například laserový policista (Somewhere In Time) nebo vandal po lobotomii (Piece Of Mind) či postava přikurtovaná k elektrickému křeslu (The X Factor), jedna věc, která se nikdy nezmění, je vzrušení, které proběhne publikem ve chvíli, kdy Eddie vtrhne na pódium při vyvrcholení každé show. Kdo neviděl koncert Iron Maiden na vlastní oči, nemůže pochopit to, co je tak hmatatelné nám, kteří jsme se na ně byli podívat, a sice to, že Eddie, nesmrtelná duše Iron Maiden, jasně symbolizuje věčně mladého, šťastně nekompromisního ducha jejich hudby. Bez ohledu na věk, Eddie představuje tu část našeho nitra, která nikdy nepřestane milovat hlasitou, živou, divokou rockovou muziku, která nikdy necouvne a nebude se schovávat před nepřízní osudu a která se nikdy nevzdá naděje, že někde v budoucnu nás čekají lepší časy ... Proto dnes Eddie již nepatří ani Dereku Riggsovi, ani Rodu Smallwoodovi, ani Stevu Harrisovi. Patří nám všem.

 

ed1

ed2

ed3

ed4

ed5

ed6

ed7

ed8

657465